Пастила фруктова - корисні та смачні домашні ласощі

Яка користь фруктової пастили та як приготувати смачний смаколик вдома самостiйно – про це читайте в нашому блозi.

У магазинах завжди є великий вибір солодощів на будь-який смак: цукерки, печиво, тістечка, желе, торти – все, що душа забажає! Однак не завжди можна бути впевненим у тому, що саме входить до складу таких десертів. Усередині нешкідливого, на перший погляд, батончика може ховатися шкідливий інгредієнт.

Домашні солодощі – корисна альтернатива магазинним десертам. Ви завжди будете впевнені в складі, зможете створювати страви на будь-який бюджет і придумувати нові смакові поєднання. Домашня пастила – фаворит багатьох дітей і дорослих. Це чудові ласощі, які не тільки мають приємний смак, а й містять виключно натуральні інгредієнти.

Пропонуємо вам сьогодні більше дізнатися про пастилу, вивчити її користь і шкоду. Ми також підготували для вас кілька цікавих рецептів приготування домашньої пастили.

Що таке пастила

Що таке пастила

Пастила – це досить відомі ласощі. Почувши це слово, багато хто, найімовірніше, уявить тонкі прямокутники або палички, які продають у пакетиках або коробках. Однак це лише один із видів пастили.

Загалом існує 3 види пастили:

  • Тонка (смоква) – цей вид пастили готують із фруктів, овочів чи ягід, які змішують до однорідного пюре і повністю висушують. Вона передає смак продукту, з якого її зробили, і має щільну структуру. Наприклад, пастила з малини передаватиме той самий смак домашнього варення.
  • Повітряна – ласощі нагадують бісквіт, але у своєму складі вони не мають борошна. Основними компонентами є яєчний білок і пюре з яблук. Солодощі можуть мати кілька шарів.
  • Зефірна – схожа на звичайний зефір, але в основі – яблучне пюре. При приготуванні такої пастили використовується мінімум додаткових інгредієнтів, тому ласощі виходять менш солодкими, але з більш насиченим фруктовим смаком.

Найпоширеніший магазинний варіант – зефірна пастила. Однак останніми роками дедалі частіше на прилавках і в окремих закладах можна зустріти й тонку пастилу з низьким вмістом цукру. Такі ласощі приносять найбільшу користь організму, хоча їхня ціна часто вища за середню.

Користь і шкода пастили

Пастила, калорійність якої становить 324 ккал, має свої плюси і мінуси для організму людини. Почнемо з хорошого.

Багато вітамінів

Для приготування солодощів використовують метод висушування або запікання. При цьому продукт проходить мінімальну обробку високою температурою. Завдяки цьому зберігаються всі корисні властивості та вітаміни.

Яблучна пастила – це класичні ласощі на основі яблучного пюре. Фрукт є одним із найкорисніших для організму людини. У ньому містяться вітаміни А, В, С, кальцій, мідь, цинк, залізо, фосфор, клітковина та інші корисні мікроелементи.

Поліпшення самопочуття

Фрукти та ягоди – це чудові помічники в разі проблем із метаболізмом, серцево-судинною системою та анемії. Вітаміни та мікронутрієнти, які містяться в них, сприяють поліпшенню травлення, стимулюють кровообіг і дають необхідну кількість заліза. Пастила без цукру з медом приносить максимальну користь для організму.

Джерело енергії

Пастила з фруктів, ягід або овочів має антиоксидантні та тонізувальні властивості. Фруктоза – натуральний цукор – краще засвоюється організмом, через що відчувається додатковий приплив сил.

Попри значні переваги, пастила може також завдати шкоди організму.

Види пастили

Надлишок цукру

Якщо в складі десерту міститься занадто багато цукру, то користі від нього точно не буде. Велика кількість цукру здатна призвести до набору зайвої ваги або, в гіршому випадку, – до ожиріння. Пастила також не повинна ставати основними ласощами в раціоні діабетика, оскільки надлишок фруктози з переваги переходить у страшну небезпеку.

Поганий склад

Якщо ви віддаєте перевагу магазинній пастилі, то будьте обережні: у складі ласощів можуть бути шкідливі консерванти та барвники. Крім порушень у роботі шлунково-кишкового тракту вони здатні призвести до алергічних реакцій.

Як бачите, основної шкоди завдає саме магазинна пастила через свій незбалансований склад. Однак пропонуємо вам ознайомитися з цікавими рецептами домашньої пастили.

Як готувати пастилу

Як готувати пастилу

Для приготування ласощів можна брати будь-які фрукти, ягоди і навіть овочі. Це може бути пастила з вишні, пастила з полуниці, малини, яблук, банана, ківі, гарбуза або моркви. Як цікаві добавки можна використовувати горіхи, насіння або спеції.

Пастила з яблук (класична)

Вам знадобиться:

  • Яблука
  • Мед (цукор або цукрозамінник)
  • Кориця (за бажанням)

З інвентарю знадобиться духовка або мікрохвильовка, а також блендер.

Переходимо до приготування:

  1. Попередньо з яблук можна зняти шкірку – тоді пастила вийде м’якшою. Але це не обов’язково, зі шкіркою набагато корисніше.
  2. Промиваємо фрукти і проколюємо їх виделкою. Відправляємо в мікрохвильовку на 5-7 хвилин або в духовку на 30-40 хвилин. Нам потрібно, щоб яблука стали м’якшими.
  3. Даємо яблукам охолонути і протираємо їх через друшляк. М’якоть відправляємо в блендер і подрібнюємо до стану пюре.
  4. Додаємо мед (цукор), добавки та спеції за смаком. Якщо яблука солодкі самі по собі, то можна обійтися і без підсолоджувачів.
  5. Змащуємо папір для випічки рослинною олією. Виливаємо тонким шаром фруктове пюре.
  6. Відправляємо в духовку на 90-100 хвилин за температури 130С. При цьому дверцята духовки залишаємо прочиненими.
  7. Даємо ласощам охолонути. Нарізаємо яблучний пласт на тонкі смужки і знімаємо пергамент.
Користь i шкода пастили

Екзотична пастила

Пропонуємо вам спробувати приготувати пастилу за незвичайним рецептом. Такий десерт підійде і тим, хто дотримується правильного харчування, і діабетикам, і всім охочим.

Вам знадобиться:

  • Груші 500 г
  • Ківі 200 г
  • Банани 300 г

З інвентарю знадобиться блендер, духовка, сотейник або каструля з товстими стінками.

Починаємо готувати:

  1. Промиваємо фрукти, очищаємо їх від шкірки та серцевинок. Ріжемо кубиками.
  2. Відправляємо все в блендер і змішуємо до однорідного пюре.
  3. Перекладаємо фруктову суміш у сотейник. Доводимо до кипіння і варимо ще приблизно 15 хвилин, не забуваючи помішувати. Пюре має стати трохи густішим.
  4. Даємо масі охолонути. Змащуємо пергамент олією і наливаємо пюре тонким шаром.
  5. Відправляємо в духовку на 1,5-2 години за 120-130С, залишивши дверцята відчиненими. Нарізаємо готову пастилу на смужки.

Підсумок

Домашня пастила – це про користь, улюблений смак та економію. За нашими рецептами вам не важко буде самостійно приготувати ласощі на кухні за кілька годин. До того ж, вони стануть не тільки чудовим доповненням до чаю, а й наситять ваш організм корисними мікроелементами і вітамінами!

Про автора:

Автор у соц мережах

Вам також може бути цікаво

трави та спеції
види рослинної олії
довідник по горіхах